Nowa Cukrownia. Inwestycja inna niż wszystkie

Najważniejszym celem projektu jest rewitalizacja terenu po byłej fabryce cukru i tchnienie w niego nowego życia. W październiku 2014 r., zaraz po nabyciu działki, przystąpiliśmy do opracowywania koncepcji zagospodarowania. Przeprowadziliśmy konkurs na najlepszy projekt architektoniczny.

Po konsultacjach wyłoniliśmy najciekawszą koncepcję. Wygrała pracownia MM_A- Marta Miller_Architekci. Szanując przeszłość, zaprojektowaliśmy miejsce nowoczesne,wygodne, odpowiadające potrzebom współczesnego mieszkańca Szczecina.

Film prezentujący założenia inwestycji

Mieszkania, biura, hotel i sklepy. Wszystko na 11 hektarach

Nowa Cukrownia stanowić będzie dobrze pomyślany kompleks łączący w sobie wiele funkcji. Składa się on z czterech stref: mieszkalno-rekreacyjnej, biurowej, handlowo-usługowej oraz hotelowej. Bardzo ważną częścią inwestycji będzie wewnętrzny deptak wraz ze ścieżką rowerową. Wszystko to tworzy niepowtarzalny, miejski klimat.

Dobra lokalizacja

Gumieńce - 7 minut (4,7km) do Placu Kościuszki. Bliskość trasy prowadzącej do Berlina, autostrady A6 i S3
Komunikacja miejska: 60, 61, 62, 81, 83 (523,529)
Centra handlowe: Auchan, Makro, Castorama, Atrium Molo, Tesco
Uniwersytet Szczeciński (stacja rowerów miejskich)

Komfort

Budynki lokalizowano ze szczególnym uwzględnieniem stron świata w celu zapewnienia odpowiedniego doświetlenia mieszkań. Dodatkowo, bardzo ważny aspekt stanowiły proporcje wysokości do odległości między samymi budynkami - wynoszą one od 25 do 50 metrów odległości przy wysokości budynków sięgającej jedynie 12 metrów.

Wygodne mieszkania

Powierzchnia będzie zróżnicowana, od 26 do 90 m kw. Każde z mieszkań mieszczących się w trzypiętrowych budynkach będzie posiadało balkon lub ogródek. Przestronność zapewni wysokość pomieszczeń, wynosząca 2,67 metra. Część lokali znajdujących się na terenie inwestycji będzie także spełniać wymogi dopłaty rządowej do zakupu mieszkań w programie MdM.